Informacje

Najnowsze


psychoterapia, pomoc, leczenie, terapia

Pomoc psychoterapeuty
Często borykamy się z życiowymi problemami, lękami, brakiem sensu życia czy motywacji.

Nie radzimy sobie z emocjami, czujemy się zagubieni i negatywnie patrzymy w przyszłość. Właśnie w takich trudnych momentach pomoc może przynieść nam psychoterapia. Psychoterapia to techniki i metody leczenia zaburzeń natury psychicznej. 

Opierają się one na kontakcie międzyludzkim i rozmowie. Podczas spotkań z psychoterapeutą pacjenci starają się zmierzyć z bolesnymi doświadczeniami z przeszłości, odzyskać wewnętrzny spokój, złagodzić poczucie winy czy nauczyć się wyrażać emocje. Pomoc psychoterapeuty to często długoletnia współpraca. Podczas wizyt często okazuje się bowiem, że problemy są w nas głęboko zakorzenione. Mogą one być efektem trudnego dzieciństwa, braku miłości i akceptacji ze strony bliskich czy traumatycznych doświadczeń. Rzadko kiedy już po pierwszym spotkaniu problemy zostają rozwiązane. Nie chodzi bowiem o to, żeby psychoterapeuta przekazał pacjentowi receptę na udane życie, powiedział jak ma on postępować w konkretnych sytuacjach, jak rozwiązywać trudne problemy. W takich sytuacjach pomogą specjaliści z Fripp 
Ważniejsze jest aby pomógł on odnaleźć wewnętrzny spokój, akceptację, poczucie własnej wartości, aby dzięki niemu pacjent zdobył wewnętrzną siłę i dojrzałość oraz nauczył się brać odpowiedzialność za własne decyzje i działania. Jeżeli więc zmagamy się z problemami lub targają nami uczucia, z którymi nie potrafimy sobie poradzić to może warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Zwracanie się do kogoś o pomoc nie jest oznaką słabości, ale świadczy o tym, że chcemy przezwyciężyć swoją bezsilność. Jeżeli dzięki temu odnajdziemy wewnętrzną równowagę i sens życia to warto spróbować.

Okiem reportera


psychoterapia
pomoc
leczenie
terapia