Informacje

Najnowsze


komputery, biuro

Na co zwracać uwagę wybierając zamienniki tonerów?
Kupując drukarkę zwracamy uwagę na jej "wydajność", parametry, wielofunkcyjność (drukarka, xero, fax), czy nawet design.

Ale czy zastanawiamy się nad jej materiałami eksploatacyjnymi, jakim są choćby tonery czy tusze, które z czasem przyjdzie nam wymienić? Zastanawiamy się zapewne wówczas, gdy musimy je już wymieć. Co zrobić jednak, jeżeli tusz czy toner do naszej drukarki jest bliski cenie nowego sprzętu? Oczywiście możemy kupić nowy sprzęt, tylko po co. Dużo prostszym rozwiązaniem jest kupienie zamienników. Tylko czy to bezpieczne rozwiązanie dla naszego urządzenia? Bo to, że ekonomiczne nie ulega wątpliwości.

Tonery- zamienniki, na co zwrócić uwagę?
Jak już wskazano, chcąc kupić markowe tonery do naszej drukarki, trzeba liczyć się z wysokimi kosztami. Tańszą alternatywą są tonery zamienniki, które gwarantują również wysoką jakość i wydajność drukowanych dokumentów. W miejscu tym jednak, należy zwrócić uwagę, by tonery zamienniki kupować u sprawdzonych producentów, specjalizujących się w branży. A ich na polskim rynku nie brakuje. Unikajmy zamienników producentów tzw. "no name", których jakość może być wątpliwa, a dodatkowo mogą one nie być widoczne przez nasze urządzenie bądź, co gorsza, doprowadzić do jego uszkodzenia. W tym przypadku niska cena może równać się  niska jakość i kosztowne konsekwencje.
Zwróćmy zatem uwagę na producenta, na to czy wybrany zamiennik przeszedł testy co gwarantuje, że jego jakość jest niemalże taka sama jak oryginałów, a różnica może być widoczna przy drukowaniu „kolorów”, bo przy druku tekstu różnicy nie widać. Ponadto sprawdźmy pojemność zamiennika i informację ile kopii powinniśmy z niego wykonać.  

Reasumując…
Wybierajmy zamienniki z głową. Nie dajmy się przekonać do super ofert nieznanego producenta, ale zaufajmy doświadczeniu i uczciwości liderów na rynku, by móc cieszyć się z tanich zamienników i wysokiej jakości druku.

Okiem reportera


komputery
biuro