Informacje

Najnowsze


informatyka, internet, telekomunikacja

Jak zadbać o bezpieczeństwo klienta e-sklepu?
Każdy klient korzystający ze sklepu internetowego powinien być chroniony przez jego właściciela.

Chroniony na kilka różnych sposobów. Ochronie powinny podlegać dane osobowe podawane przez użytkowników w czasie rejestracji konta w sklepie. Ochronie powinny też podlegać dane konta, które klient musi podać, żeby móc dokonać płatności za wybrany przez siebie produkt.

Oczywiście, wszystkie informacje związane z zabezpieczaniami powinien zawierać w sobie regulamin sklepu internetowego. Klienci powinni mieć do niego całkowicie bezproblemowy dostęp, a każdy z nich powinien go zaakceptować zanim przystąpi do robienia w tym sklepie zakupów.

Ważne również by każdemu klientowi została jasno zaprezentowana polityka bezpieczeństwa danych osobowych. Te zapisy również każdy z użytkowników powinien zaakceptować. Dzięki temu zostanie z nimi zapoznany i będzie wiedział, jakie zasady w danym sklepie obowiązują. Można się tutaj wpierać takimi stronami, jak https://www.e-regulaminy.pl.

Ważne, by klient miał możliwość samodzielnego zadecydowania, na jaki poziom udostępniania swoich danych się zgadza. Chodzi o tak zwane zgody marketingowe. Czy klient chce by jego dane zostały wykorzystane do przekazywania informacji reklamowych, czy się na to nie zgadza? Czy zgadza się na udostępnianie danych partnerom sklepu, czy nie? To wszystko stanowi zapewnienie pewnego poziomu bezpieczeństwa klientom.

Ważne też, by informatyk, który zajmuje się zarządzaniem sklepem od strony technicznej, był do tego odpowiednio przygotowany i miał profesjonalne podejście. Dla takiego człowieka instrukcja zarządzania systemem infromatycznym powinna być podstawą wszelkiego działania, podstawą wszelkiej aktywności. Dzięki temu będzie umiał on wprowadzić odpowiednie zabezpieczenia i procedury, które będą chroniły klientów. Takie zabezpieczenie jest niezwykle istotne, dlatego trzeba koniecznie o to zadbać.

Okiem reportera


informatyka
internet
telekomunikacja