Informacje

Najnowsze


komputery, informatyka, internet, telefonia, telekomunikacja

Drukowanie laserowe czy klasyczne? Co wybrać?
Prowadząc działalność gospodarczą, nie unikniemy drukowania.

W firmach niektórych branż, jest go bardzo dużo, co za sobą niesie niemałe zużycie papieru, ale również tuszy i tonerów. Jeśli drukowanie jest konieczne, a firma przynosi dochody, zużycie dużej ilości tuszy i tonerów, nie będzie żadnym problemem. Jeśli jednak tak jest, nie można zapominać o jednym. Każdy tusz lub toner to koszty. Wybór odpowiedniej metody drukowania i właściwiej drukarki, może przyczynić się do większych lub mniejszych kosztów druku.

Tusze, czy tonery?
Rozważając jak najkorzystniejsze opcje drukowania, decyzje o tym, czy stosować drukarkę na tusze,  czy na tonery, trzeba podjąć już w chwili jej zakupu. Opcja pierwsza, czyli tusze, to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą drukować tanio, jednak ilości dokumentów do drukowania jest znikoma. Drukarka jest tańsza w zakupie, tusze także nie posiadają ceny zaporowej, aczkolwiek nie wszystkie. Wiele zależy od firmy i modelu – tusz określonego typu może kosztować nawet o kilkadziesiąt złotych mniej od innego, zawsze warto więc wiedzieć, które tusze są najtańsze i wybierać drukarkę, w której dane tusze się stosuje.

Tonery
Drukowanie laserowe, czyli drukowanie przy pomocy drukarek zaopatrzonych w tonery, to oferta przede wszystkim dla tych, którzy dużo drukują, koszty druku laserowego są bowiem o wiele niższe, niż koszty druku drukarką zaopatrzoną w tusze. Minusem, jest wydatek na sam toner, pojemnik z tonerem potrafi, bowiem kosztować nawet ponad tysiąc złotych, jednak wystarcza na wiele tysięcy zadrukowanych stron. Drukarki laserowe, można polecić przede wszystkim firmom, w których drukuje się bardzo dużo.

Wady i zalety tuszy i tonerów z firmy tanie tonery
Każda opcja drukowania ma swoje wady i zalety. W przypadku tuszy, zaletą jest ich dostępność, łatwość montażu, wiele osób doceni również możliwość samodzielnego napełniania, co obniża koszty druku. Pojemnik z tuszem jednak nie wystarcza na wiele stron druku, a przy długim nieużytkowaniu drukarki, może zaschnąć.

Inna sytuacja jest w przypadku tonerów. Tu rzadko dochodzi do uszkodzeń, nie ma możliwości zaschnięcia środka drukującego, gdyż to po prostu proszek. Problemem może być jedynie cena tonera, jednak warto pamiętać o tym, że jest to wydatek ponoszony dla wydrukowania tysięcy stron.

Podsumowując
Wybój pomiędzy drukarką z tuszami lub z tonerem jest trudny. Zawsze warto wybierać, patrząc od strony ekonomicznej. Bez względu na to, czy wybierzemy drukarkę drukującą dzięki tuszom lub dzięki tonerom, warto jeszcze spojrzeć na model produktu. I tusze i tonery charakteryzują się różnymi cenami, tylko do niektórych modeli dostępne są zamienniki. Wybierając dobrze, będziemy za drukowanie płacić o wiele mniej.

Okiem reportera


komputery
informatyka
internet
telefonia
telekomunikacja